بهاروند: قانون 90 به 10 در دربی پایتخت اجرا می گردد

حیدر بهاروند گفت که در دربی هفته هشتم هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال، قانون 90 به 10 درصد تماشاگران میزبان و میهمان اجرا می گردد.

بهاروند: قانون 90 به 10 در دربی پایتخت اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال، حیدر بهاروند با اشاره به برگزاری دربی پایتخت گفت: قانون اختصاص 90 درصد از ظرفیت تماشاگران به تیم میزبان و 10 درصد به میهمان یکی از قوانین مورد تأیید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است که این قانون را در دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته هشتم لیگ برتر اجرایی خواهیم کرد. با توجه به میزبانی استقلال در این دیدار، 90 درصد از سکوهای استادیوم در اختیار تماشاگران این تیم قرار می گیرد و فقط 10 درصد از ظرفیت استادیوم به تیم میهمان اختصاص داده خواهد شد.

وی توضیح داد: در آخرین دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال که فصل گذشته برگزار گردید، اعلام کردیم که این قانون الزام آور کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در مسابقه آینده دو تیم اجرایی می گردد. از مدیران پرسپولیس و استقلال می خواهم که در اجرای این قانون، سازمان لیگ و تمامی مسئولان برگزار نماینده مسابقه را یاری و همراهی نمایند تا باشگاه ها بتوانند از حق میزبانی خود به نحو شایسته استفاده نمایند.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به اجرای این قانون در کشورهای صاحب فوتبال عنوان نمود: این قانون در تمامی کشورهای پیشرفته در فوتبال سال هاست که اجرا می گردد و شورای تأمین نیز بر اجرای این قانون الزام آور فیفا و AFC تأکید نموده است. بنابراین، اجرای این قانون الزام آور کنفدراسیون فوتبال آسیا در یکی از مهم ترین مسابقات فوتبال ایران و قاره آسیا اهمیت ویژه ای دارد، چون این مسابقه از سوی تمامی نهادهای فوتبال منطقه و قاره آسیا رصد می گردد.

دیدار استقلال و پرسپولیس از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، ساعت 18:30 پنجشنبه پنجم مهر 97 در استادیوم آزادی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بهاروند: قانون 90 به 10 در دربی پایتخت اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهاروند: قانون 90 به 10 در دربی پایتخت اجرا می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید