کاهش رفتارهای پرخطر کرونایی با نرم افزار تقویت حافظه ایرانی

به گزارش وبلاگ شخصی من، لمس دهان، بینی و چشم با دستانی آلوده به ویروس کرونا عامل در انتقال بیماری است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که این موضوع را فراموش کنید و ناخودآگاه دستانتان یکی از این اعضا را لمس کند.

کاهش رفتارهای پرخطر کرونایی با نرم افزار تقویت حافظه ایرانی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ شخصی من از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تقویت حافظه عمل یکی از راهکارهای بسیار مهم برای فراموش نکردن کارها و به خصوص از فراموش نکردن دست نزدن به صورت در شرایط کنون دنیا است.

به همین دلیل محققان دانشگاه فردوسی مشهد طرحی را با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی شروع کردند. در این اقدام آنها یک نرم افزار کاربردی بازیابی حافظه را طراحی می نمایند تا از طریق آن بهبود حافظه عمل در پیشگیری به کرونا انجام گردد. بنابراین انجام آن به کارگیری رفتارهای سالم و پیشگیرانه را میان مردم سرعت می دهد.

جواد صالحی فدردی مجری این طرح پژوهشی گفت: طراحی نرم افزار بر اساس یافته های علمی است تا توصیه های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا به درستی انجام گردد. تمرین حافظه، جمع آوری داده و تجزیه و تحلیل آنها کاری است که نرم افزار انجام می دهد. همچنین افزونه فایل های صوتی برای یاری به درک راحت تر دستورالعمل های برنامه توسط همه سطوح کاربران در آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به طراحی بازی گونه این برنامه ادامه داد: این نوع طراحی تمرین با آن را آسان می نماید و مردم برای تمرین بیشتر با آن ترغیب می شوند و از این طریق رفتارهای پیشگیرانه با سرعت و دقت بیشتری ترویج می گردد.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "کاهش رفتارهای پرخطر کرونایی با نرم افزار تقویت حافظه ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش رفتارهای پرخطر کرونایی با نرم افزار تقویت حافظه ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید