کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با خواب منظم

یک مطالعه جدید نشان می دهد سحرخیزی می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را در زنان کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با خواب منظم

به گزارش خبرنگاران، با توجه به اینکه نظم خواب به وضوح برای سلامتی اهمیت بسیاری دارد، محققان اخیراً مطالعه ای را برای آنالیز تاثیر خواب بر خطر ابتلا به سرطان پستان انجام داده اند.

در این مطالعه که توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه بریستول انگلیس به عنوان بخشی از برنامه سرطان شناسی این کشور انجام شده، داده های مربوط به بیش از 385 هزار زن مورد آنالیز قرار گرفته است.

محققان با آنالیز داده های ژنتیکی و اولویت این زنان نسبت به سحرخیزی یا شب زنده داری، مدت خواب و بی خوابی در آنها دریافتند نظم خواب افراد بر خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها تاثیر می گذارد.

تمرکز محققان در این مطالعه بر آنالیز ژن هایی بود که با عوامل تعیین در خواب از جمله ترجیح افراد به سحرخیزی و شب زنده داری، مدت زمان خواب و بی خوابی ارتباط دارند.

تجزیه و تحلیل این داده ها نشان داد زنانی که سحرخیزی را ترجیح می دهند 40 درصد کمتر از زنانی که شب زنده دار هستند به سرطان پستان مبتلا می شوند. همچنین نتایج این مطالعه حاکی از آن است که زنانی که هر شب بیش از هفت تا هشت ساعت می خوابند با خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پستان روبرو اند. به طوری که هر ساعت خواب اضافه شبانه این خطر را تا 20 درصد افزایش می دهد.

به گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، محققان اعلام کردند هنوز تحقیقات بیشتری برای درک تاثیر تغییر الگوهای خواب بر کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان احتیاج است اما یافته های مطالعه اخیر بینش جدیدی را درباره اهمیت خواب بر سلامت افراد ارائه داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با خواب منظم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با خواب منظم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید