نابسامانی بوشهر در روزهای بارانی

خبرنگاران - گروه استان ها - سعید رضایی*: علی رغم پیش بینی هایی که برای بارش باران و افزایش شدت ناپایداری های جوی برای دیروز و امروز حتی تا خاتمه هفته جاری اجرا شده است، باز هم شاهد بروز مسائل فراوانی در سطح شهر بوشهر و البته دیگر نقاط استان هستیم.

نابسامانی بوشهر در روزهای بارانی

با آغاز بارندگی بامداد امروز چهره شهر بوشهر تغییر کرد و از شهری خشک تبدیل به شهری شد که انگار به جای خیابان فقط جوی آب دارد و اغلب خیابان ها و معابر عمومی شهر به زیر آب رفت.

در برخی از شهرستان ها تعطیلی مدارس پیش از حضور دانش آموزان سر کلاس اعلام شد ولی در مرکز استان خبری از تعطیلی نبود و دانش آموزان با هر مشقتی بود سر کلاس حاضر شدند تا بماند برگشت آنها از کلاس.

تصمیم در مورد مسائلی همچون تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، باید از روز قبل و یا ساعتی قبل از شوع کلاس ها انجام گردد ولی تعطیلی مدارس بوشهر آنقدر دیر تصمیم گیری شد که نوبت صبح دانش آموزان به کلاس رفتند و حالا نوبت عصر تعطیل است.

آبگرفتگی خیابان ها به حدی است که تردد با وسایل نقلیه هم در برخی از خیابان های شهر امکانپذیر نیست و وضعیت برای افرادی که پیاده به مدرسه و یا دانشگاه و محل کار خود می روند به مراتب سخت تر است.

دانش آموزانی که فاصله خانه و مدرسه آنها نزدیک است و پیاده به مدرسه می روند قطعا با مسائل عدیده ای برای عبور از خیابان ها روبرو هستند و خطرات مختلفی آنها را تهدید می نماید.

برخی دانشگاه های استان بوشهر از جمله دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه فرهنگیان بوشهر در محاصره آب قرار گرفته اند. در دانشگاه فرهنگیان کسی قادر به ورود به کلاس ها نیست و کسانی هم که صبح به دانشگاه رفته اند، حالا در دانشگاه اسیر شده اند.

آبگرفتگی معابر شهری بوشهر مربوط به امروز نیست و هرچند بارش های کمی در طول سال در بوشهر رخ می دهد ولی هر بار که بارش باران کمی شدت می گیرد و یا زمان آن از یک ساعت می گذرد، بوشهر تبدیل به شهر آبی می گردد.

سال ها که مسئولان شهری و مدیریت استانی حرف هایی مبنی بر برطرف مسائل آبگرفتگی معابر می زنند ولی تاکنون این مشکل برطرف نشده است و مسائل از سالی به سال دیگر منتقل می گردد.

مدیریت بحران و پیشگیری در حوادث در استان بوشهر کمتر کارآمد می گردد و نابسامانی تعبیری مناسب برای وضعیت بوشهر در روزهای بارانی است.

* خبرنگار

منبع: خبرگزاری مهر

به "نابسامانی بوشهر در روزهای بارانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابسامانی بوشهر در روزهای بارانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید