شایعه: ایکس باکس وان یک مدل بدون دیسک درایو خواهد داشت

گزارشی تازه از برنامه مایکروسافت برای عرضه مدلی جدید از ایکس باکس وان خبر می دهد؛ مدلی ار این کنسول که بدون دیسک درایو عرضه می گردد و کاملا دیجیتال است. طبق این گزارش که از سوی خبرگزاری Thurrott منتشر شده، مایکروسافت برنامه دارد تا در بهار، این ایکس باکس وان جدید را وارد بازار کند.

شایعه: ایکس باکس وان یک مدل بدون دیسک درایو خواهد داشت

در کنار این ایکس باکس وان تمام دیجیتال، مایکروسافت هم چنین به دنبال راه اندازی برنامه ای برای تبدیل نسخه های دیسکی بازی ها به نسخه های دیجیتال است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت در حال مذاکره با فروشگاه های بازی است تا افراد بتوانند بازی های دیسکی خود را تحویل دهند و آن ها را با نسخه دیجیتال جایگزین نمایند.

در حال حاضر ایکس باکس وان قیمتی 299 دلاری دارد، ولی این مدل جدید بدون دیسک با قیمتی 200 دلار یا حتی پایین تر عرضه خواهد شد.

هم چنین گفته شده که مایکروسافت در حال تغییر سخت افزار ایکس باکس وان اس فعلی است. این مدل برای عرضه در سال 2019 در نظر گرفته شده و در راستای کاهش هزینه های ساخت کنسول طراحی می گردد؛ طوری که این مدل قرار نیست تغییری در سخت افزار و ظاهر کنسول ایجاد کند.

مدل جدید و بدون دیسک درایو ایکس باکس وان، در خانواده فعلی ایکس باکس جای می گیرد و ربطی به نسل بعدی ایکس باکس ندارد. نسل بعدی ایکس باکس فعلا با اسم رمز اسکارلت در حال توسعه است و طبق اخبار منتشر شده، شامل دو مدل است و در سال 2020 عرضه می گردد.

گزارش خبرگزاری Thurrott می گوید که مایکروسافت هنوز مطمئن نیست که آیا می خواهند در ایکس باکس نسل بعد یک دیسک درایو قرار دهند یا نه. اگر مایکروسافت با این مدل جدید ایکس باکس وان نتیجه های خوبی بگیرد، احتمال اینکه بخواهد دیسک درایو را از ایکس باکس بعدی حذف کند کم نیست؛ مخصوصا که این شرکت به تازگی تمرکز خود را روی سرویس اشتراکی گیم پس گذاشته است.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "شایعه: ایکس باکس وان یک مدل بدون دیسک درایو خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعه: ایکس باکس وان یک مدل بدون دیسک درایو خواهد داشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید