سرماخوردگی اسکاتلندی، بلای جان تراکتور

لی اروین خبر داده که تا پیش از بازی با پرسپولیس خود را به تیم می رساند اما با توجه به بیماری و غیبتش در تمرینات بعید است تقوی حاضر گردد در بازی حساس با پرسپولیس او را در ترکیب ثابت قرار دهد.

سرماخوردگی اسکاتلندی، بلای جان تراکتور

به گزارش خبرنگاران ، بی انضباطی دو بازیکن خارجی تراکتورسازی در بازگشت به تمرینات در آستانه بازی حساس تراکتورسازی مقابل پرسپولیس، معادلات محمد تقوی را تا حدودی به هم ریخته است. به خصوص که دلیل تأخیر اروین، بیماری است و او خبر داده که به دلیل سرماخوردگی شدید در بیمارستان بستری شده و نتوانسته خود را سرموعد به تمرینات برساند. با این حساب حتی اگر او قبل از بازی با پرسپولیس به تمرینات تیمش برسد، بعید است که محمد تقوی بتواند از او مقابل پرسپولیس استفاده کند. غیبت اروین، تغییراتی را در چینش مهره های تراکتورسازی به همراه خواهد داشت که این تغییرات می تواند تداوم بردهای تراکتورسازی در لیگ برتر را تحت تأثیر قرار دهد.

درست مثل تعطیلات قبلی لیگ، این بار هم دو بازیکن خارجی تراکتورسازی، سر موعد مقرر خود را به تمرینات تراکتورسازی نرساندند. نه استوکس در تمرینات حاضر شد و نه اروین. حتی وقتی گفته می گردد که استوکس امروز و فردا به تمرینات می رسد، باز هم خبری از اروین نیست. دو مهره کلیدی در خط حمله که حضورشان در تمرینات آماده سازی تراکتورسازی برای بازی حساس با پرسپولیس لازم است اما این روزها جای خالی شان بیشتر از قبل به چشم می آید.

نگرانی ها اما زمانی برای محمد تقوی شروع می گردد که علی رغم استوکس که آمدن و حضورش در تمرینات دور نیست اما اروین به باشگاه خبر داده که به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است که فعلاً نمی تواند به ایران بیاید. ظاهراً این مهاجم اسکاتلندی سرماخوردگی سختی دارد و تا زمانی که بهبود پیدا نکند نمی تواند به ایران بیاید و به تمرینات تراکتورسازی اضافه گردد.

گرچه او خبر داده که تا پیش از بازی با پرسپولیس خود را به تیم می رساند اما با توجه به بیماری و غیبتش در تمرینات بعید است تقوی حاضر گردد در بازی حساس با پرسپولیس او را در ترکیب ثابت قرار دهد. نبودن اروین به عنوان یک هافبک نفوذی، برابر است با کم شدن زهر خط حمله تراکتورسازی در برابر مدافعان پرسپولیس. چیزی که محمد تقوی نمی خواست و حالا باید به ناچار به آن تن دهد.

البته تقوی هنوز خوش شانس است که بیماری اروین و احتمال نرسیدن او به این بازی مصادف شده است با بهبود مصدومیت اشکان دژاگه. امید تقوی حالا به مثلثی است که دژاگه در کنار مسعود شجاعی و احسان حاج صفی مقابل علیرضا بیرانوند خواهد ساخت.

تقابل علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی با 3 کاپیتان تراکتورسازی یکی از تقابل های جذاب بازی هفته آینده پرسپولیس – تراکتورسازی خواهد بود.

مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی که این روزها در اردوی تیم ملی با بیرانوند هم بازی هستند و در تمرینات بارها مقابل هم قرار دریافتد حالا در بازی روز یکشنبه رقیب خواهند بود و به راحتی می توانند دست یکدیگر را بخوانند.

بی تردید دژاگه که یکی از عناصر هجومی تراکتورسازی است و مصدومیتش هم رفع شده مقابل پرسپولیس انگیزه زیادی برای گل زدن دارد و اگر یک دوره مصدومیت و دوری از بازی ها مانع از بازی قدرتمند او نگردد، به خوبی می تواند جای خالی اروین را پر کند. ضمن اینکه با حضور اشکان جدال های جذابی میان او و بیرانوند شکل خواهد گرفت و خیال تقوی می تواند بابت خط حمله تیمش راحت تر باشد.

با در نظر دریافت شرایط دژاگه و بازگشتش از مصدومیت، سرمربی تراکتورسازی چاره ای ندارد جز اینکه روی دفاع تیمش تمرکز کند و مهره های دفاعی اش را قوی تر بچیند.

ضمن اینکه نباید فراموش کرد که علاوه بر استوکس، اروین و بازیکنان ملی پوشان، تراکتورسازی ستاره های زیادی را در ترکیبش جا داده است. بازیکنانی مثل محسن فروزان، محمد طیبی، ایمان سلیمی، دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان، مهدی مهدی پور، قائم اسلامی خواه، علیرضا نقی زاده، رضا شربتی، محمدرضا مهدی زاده، یوکیا سوگیتا و...

شاید حتی بیراه نباشد اگر بگوییم تراکتورسازی با همین بازیکنان هم تیمی کامل است و می تواند مقابل حریفان بایستد اما توقع خیلی ها از این تیم بالا رفته و باعث شده که طرفداران این تیم را با همه ستاره هایش بخواهند.

با همه کمبودها در بازی خارج از خانه تراکتورسازی مقابل پرسپولیس اولویت محمد تقوی، قبل از هر چیز با گل نخوردن است. تقوی نمی خواهد در این بازی ریسک کند و ببازد. تیم او در لیگ برتر، سه برد متوالی داشته و توانسته خود را به بالای جدول برساند. به همین خاطر حالا به هیچ عنوان حاضر نیست این صندلی و امتیاز بازی پیش رو را به راحتی از دست بدهد.

  1. 11
منبع: ایران ورزشی

به "سرماخوردگی اسکاتلندی، بلای جان تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرماخوردگی اسکاتلندی، بلای جان تراکتور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید