جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، با به وجود آمدن این انتظار که پکن برای کاهش تاثیر منفی جنگ تجاری از محرک های اقتصادی استفاده خواهد نمود، سهام چین به رشد خود ادامه داد و سهام آسیایی جهش کرد.

جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری

داده های تاجران اروپایی نشان می دهد که سهام این قاره هم با دنبال کردن شاخص های آسیا، معاملات امروز خود را در مقادیر بالاتری شروع خواهند کرد؛ فوتسی لندن 0.15 درصد، داکس فرانکفورت 0.2 درصد و کاک پاریس هم 0.2 درصد، بالاتر باز می شوند.

گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن، 0.95 درصد جهش کرد.

بازارهای جهانی سهام این هفته رشدی مداوم داشته اند چراکه برخی سرمایه گذاران، شدت آخرین تنش های تجاری بین چین و آمریکا را کمتر از حد انتظار تلقی نموده و آن را پشت سر گذاشته اند.

شاخص بورس هانگ سنگ در هنگ کنگ 1.3 درصد جهش کرد. کامپوزیت شانگهای که روز گذشته 1.8 درصد جهش نموده بود، امروز هم بیش از 1.0 درصد جهش کرد.

اقتصاددانان بانک آمریکا مریل لینچ، پیش بینی کردند که چین برای مقابله با تاثیر منفی جنگ تجاری، تسهیل سیاست گذاری های خود را شدت ببخشد.

سهام استرالیایی 0.5 درصد رشد کردند؛ کوسپی کره جنوبی بدون تغییر ماند و نیکی ژاپن امروز هم 1.3 درصد جهش کرد.

پس از اظهارات نخست وزیر چین، لی کیانگ، که گفت چین ارز خود را برای تقویت صادرات، تضعیف نمی کند، نرخ یوآن در برابر دلار 0.15 درصد رشد کرد و به 6.8504 رسید.

نرخ سود اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا دوباره از سطح 3 درصد، که تاثیر روانی بالایی بر بازارها دارد، بالاتر رفت و نرخ برابری دلار در برابر ین به بالاترین سطح 2 ماهه 112.43 رسید.

با تور چین ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید