تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در وضعیت تحریم مدنظر باشد

به گزارش خبرنگاران، رقیه یادگاری روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با تحریم استان مرکزی در اراک بیان نمود: با توجه به اینکه تحریم های ظالمانه علیه ایران مسائل و مسائلی را ایجاد خواهد نمود بنابراین در این زمینه باید کوشش شود تا با همکاری تمامی دستگاه ها بهترین راهکارها اتخاذ شود.

تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در وضعیت تحریم مدنظر باشد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی اضافه نمود: تشکیل کمیته های مختلف در تمامی حوزه ها دارای اهمیت است تا هر بخشی بتواند مسائل موجود مرتبط را به صورت جداگانه شناسایی و احصا کند و در نتیجه تدابیر لازم به منظور مقابله با این مسائل در نظر گرفته گردد و بتوانیم این بحران را مانند سایر بحران ها پشت سر بگذاریم.

وی عنوان نمود: در ذیل کمیته های مختلفی که قرار است در این ستاد فعالیت داشته باشد، تشکیل کمیته بودجه و مالی باید از کمیته اقتصادی جدا گردد، زیرا در بودجه باید انضباط مالی وجود داشته باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی شرح داد: واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی نقدینگی را از دست بخش خصوصی جمع آوری می نماید و قطعا تسریع در روند اجرای پروژه ها را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین با توجه به مسائلی که بر اثر تحریم ها ایجاد می گردد باید به تمامی مسائل و مسائل نگاه درون زا وجود داشته باشد.

یادگاری گفت: داشتن نگاه درون زا در این بخش پروژه های عمرانی را در سطح استان پویا و فعال می نماید و سرمایه ها را به سمت و سوی کارهای زودبازده راهنمایی خواهد نمود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه نمود: در سال آینده بودجه ها باید به سمتی برود که لازم است و از انجام اقدامات غیرضروری و هزینه کرد در این بخش ها جلوگیری گردد. همچنین تسهیل محیط کسب و کار برای بخش خصوصی به منظور افزایش سرمایه گذاری داخلی باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در وضعیت تحریم مدنظر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در وضعیت تحریم مدنظر باشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید