بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید

به گزارش خبرنگاران، حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در دیدار رستم یحیی سفیر مالزی در تهران، با تاکید بر روابط مثبت و دیرینه دو کشور گفت: آقای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی، نقش مهمی در کشور مالزی و نظام بین الملل دارند و دور جدید مدیریت ایشان فرصت خوبی برای توسعه روابط همه جانبه دو کشور است.

بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید

وی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان اضافه کرد: ترسی که ترامپ از تحریم ها نزد برخی کشورها ایجاد می نماید، بزرگ تر از واقعیت تحریم است؛ بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت مسلمانان روهینگیا گفت: کشورهای اسلامی نباید از وضعیت اسفبار اقلیت مسلمانان میانمار غفلت ورزند، متاسفانه سرعت بحران در میانمار بیشتر از سرعت راه چاره هاست.

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل همچنین اقدامات مالزی در این زمینه را واقع بینانه دانست.

وی با اشاره به تداوم بحران در بحرین، یمن و میانمار ابراز امیدواری نمود نخبگان کشور های اسلامی بتوانند برای تحقق صلح قدم بردارند.

همچنین، رستم یحیی سفیر مالزی در ابتدای این دیدار گفت: خوشبختانه دو کشور از روابط مستحکم و پایداری برخوردارند. روابط سیاسی تهران و کوآلالامپور در سطح بالایی واقع شده است. وی با اشاره به تحریم های جدید علیه ایران اضافه کرد: به طور جدی به دنبال حل مسائل موجود و تسهیل شرایط هستیم.

وی در ادامه مسئله روهینگیا را از مسائل بسیار جدی دانست و اضافه کرد: بهترین رویکرد این است که به صورت عمل گرایانه به موضوع میانمار پرداخته گردد.

رستم یحیی اظهار امیدواری کرد تا با تقویت و توسعه تعاملات و تبادلات پارلمانی و سیاسی با یاری جمهوری اسلامی ایران، بتوان به راه چاره های مناسبی برای یاری به بحران های موجود دست یافت.

سفیر مالزی در تهران آمادگی کشورش را برای توسعه بیشتر روابط پارلمانی گفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید